Dolar : Alış : 18.5550 / Satış : 18.5885
Euro : Alış : 18.4388 / Satış : 18.4720
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3062 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Salgın Korkusuyla Bebek Süt Ürünleri Geri Çağrıldı

12 Aralık 2017 - 773 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Salgın Korkusuyla Bebek Süt Ürünleri Geri Çağrıldı
Salgın  Korkusuyla Bebek Süt Ürünleri Geri Çağrıldı

Ürünlerin geri çağrıldığı ülkeler arasında İngiltere, Çin, Pakistan, Bangladeş ve Sudan da yer alıyor. Geri çağrılan yüzlerce bebek süt tozu ürünü, dünya çapında Milumel, Picot ve Celi gibi markalarla piyasaya sürülüyor.

Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan şirket sözcüsü Michel Nalet, yaklaşık 7000 ton ürüne bakteri bulaşmış olabileceğini söyledi.
Nalet, henüz, bu ürünlerden ne kadarlık bir bölümünün kullanıldığını ya da ne kadarının piyasada bulunduğu açıklayabilecek durumda olmadıklarını belirtti.

AFP, Lactalis’in, salmonellanın ürünlerine, Fransa’nın kuzey batısındaki Craon kasabasındaki fabrikasında bulaştığına inandığını bildirdi.
Şubat ayı ortasından bu yana fabrikada üretilen ürünlerin hepsinin geri çağrıldığı, ayrıca fabrikadaki tüm makinaların dezefenkte edildiği belirtiliyor.

Salmonella bakterisi, gıda zehirlenmesi ve ishal, mideye kramp girmesi ve kusma gibi belirtilere neden oluyor. Çiftlik hayvanlarının bağırsaklarından kaynaklanan bakteri, sıvı kaybı nedeniyle çocuklar ve yaşlılar açısından tehlikeli bulunuyor.

Kaynak: http://www.bursadabugun.com/haber/lactalis-bebek-sutu-urunlerini-kuresel-capta-geri-cagirdi-901612.html

Haber : Bülent Özgen

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika