Dolar : Alış : 32.9441 / Satış : 33.0035
Euro : Alış : 35.8679 / Satış : 35.9325
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Silah kaçakçılığında tehlikeli artış 24 saatte teslim ediliyor!

04 Haziran 2024 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Silah kaçakçılığında tehlikeli artış 24 saatte teslim ediliyor!
Silah kaçakçılığında tehlikeli artış 24 saatte teslim ediliyor!

İsteyen herkesin istediği gibi silaha ulaşması toplumda huzurun bozulmasına yol açıyor. Şu anda internet üzerinde özellikle de telegram gruplarında kaçak silah satışı yapılıyor. Sayıları gün geçtikçe artan gruplar izlerini belli etmemek için kripto para üzerinden alışveriş yapıyor. Uzmanlar yeni tehlikeye dikkat çekerken ‘Bu grupları BTK’ya bildirin ve suç duyurusunda bulunun’ uyarısını yaptı.

Kimi kargoyla kimi sadece elden teslim eden silah kaçakçıları insaların hayatlarını riske atıyor. İnternetten birkaç tıkla ulaşılabilen kaçakçıklar 24 saat içinde belge istemeden yetki istemeden silah satışı yapıyor. İnternetteki bu açık günden günden büyüyerek devam ediyor. Bir silah tamircisinin haber ajansına yaptığı açıklamada, “Bir vukuatı olan silahı ya da kaçak malları satıyorlar. Sosyal medya üzerinden silah satışları şu anda kanayan yaramız. Bu silahlar emin olun kamuoyunda, haberlerde gördüğümüz o birbirlerine ateş etme durumları, çatışmaların yüzde 99’una sebep oluyor. Suç işlemek için bu yolu tercih ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Muhabirle birlikte kaçak silah satıcısına telefondan ulaşan bir yetkili şarjörlü bir tabanca almak istediğini ve Ankara’da oturduğunu söyledi. Kaçakçı ise sadece elden çalıştığını belirterek EFT’yi kabul etmedi. Kripto hesabı olanlardan ise kripto karşılığı satış yapıyorlar. Bu sayede izlerini de belli etmemiş oluyorlar. Tehlikenin büyüklüğü korkutan seviyelere ulaştı. Devletin denetimlerini artırıp vatandaşların da bilinçli olması gerekiyor.

Bilişim Uzmanının yaptığı açıklamada, “Son dönemlerde özellikle telegram üzerinden silah satışları giderek yaygınlaşmaya başladı. Kapalı gruplar arasında bu ticaret tehlikeli bir şekilde yapılıyor. Vatandaşlarımız bu tarz gruplarla karşı kaşıya kalırsa mutlaka BTK’ya bildirmeli. Aynı şekilde savcılığa suç duyurusunda da bulunmalıdır.” uyarısında bulundu… Haber ; Cem Bayram SEÇEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika