Dolar : Alış : 32.9441 / Satış : 33.0035
Euro : Alış : 35.8679 / Satış : 35.9325
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3271 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Suriye rejimine ait MİG 23 tipi savaş uçağı Hatay yakınlarına düştü

04 Mart 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Suriye rejimine ait MİG 23 tipi savaş uçağı Hatay yakınlarına düştü
Suriye rejimine ait MİG 23 tipi savaş uçağı Hatay yakınlarına düştü

Suriye rejimine ait MİG 23 tipi bir savaş uçağı dün akşam saatlerinde Hatay’ın merkezinin batısında 8 kilometre uzaklıkta Yaylacık bölgesine düştü. Uçağın enkazı Jandarma ve AFAD ekipleri tarafından bulundu. Askeri kaynaklar, pilotun atladıktan sonra uçağın bir süre daha düz istikamette uçarak Türkiye tarafına düştüğünü, kokpit ve enkazın bulunduğunu söyledi. Pilotun da atladıktan sonra gönderdiği sinyalden Suriye tarafına inmiş olabileceği değerlendirilirken, her ihtimale karşı Türkiye topraklarında da arandığı bildirildi. Suriye’ye ait savaş uçağının pilotuna ait olduğu değerlendirilen paraşüt, Altünözü ilçesinde bulundu.

Suriye rejimine ait MİG 23 tipi bir savaş uçağı dün akşam saatlerinde Hatay’ın merkezinin batısında 8 kilometre uzaklıkta Yaylacık bölgesine düştü. Uçağın enkazı Jandarma ve AFAD ekipleri tarafından bulundu.

Uçağın pilotunun ise uçak daha Suriye hava sahası içindeyken  fırlatma koltuğunu çekerek atladığı ve Suriye tarafına paraşütle inmiş olabileceği değerlendiriliyor. Buna rağmen pilotu Türkiye toprakları içinde arama çalışmaları da sürüyor.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Türk radarları Türkiye sınırı yakınında İdlib tarafında muhalif grupları bombaladığı değerlendirilen Suriye uçağının seyrinde bir tuhaflık tespit etti. Radarlar sınıra 6-7 kilometre uzaklıkta uçağın alçalarak Türkiye tarafına anormal durumda düşüş pozisyonunda gelişini belirledi.

Paraşüt bulundu; Alınan bilgiye göre, savaş uçağın düşmesinin ardından görgü tanıklarının ifadesi doğrultusunda paraşütle atladığı iddia edilen pilotun bulunabilmesi için çalışma başlatıldı. Pilotun paraşütle Altünözü ilçesi civarına iniş yaptığı yönünde bilgi edinen jandarma, arama çalışmalarını burada yoğunlaştırdı. Ekipler, Fatikli Mahalllesi’ndeki kırsal alanda, uçağın pilotuna ait olduğu değerlendirilen paraşüt buldu. Bölgede pilota rastlamayan güvenlik güçleri, arama çalışmalarını sürdürüyor.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika