Dolar : Alış : 8.5218 / Satış : 8.5371
Euro : Alış : 10.3327 / Satış : 10.3513
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa22°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2817 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Suriye sınırındaki birliklere sevkiyat hızlandı

14 Eylül 2018 - 494 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Suriye sınırındaki birliklere sevkiyat hızlandı
Suriye sınırındaki birliklere sevkiyat hızlandı

Türkiye’nin Suriye’ye yaptığı yoğun askeri sevkiyat, Suriye Ordusu saflarında çözülmelere neden olduğu iddia edildi. Yerel kaynaklar paniğe kapılan 800’den fazla askerin cepheden kaçtığını belirtiyor. İdlib kuşatması için Hama ve Halep’in kuzeyinde konuşlanan rejim hatlarında korku ve panik başladı. Türkiye’nin bölgeye yaptığı askeri sevkiyat, Suriye Ordusu saflarında çözülmeye sebep oldu. Suriyeli General Fuat Suad, 800’den fazla milis ve askerin cepheden kaçtığını belirtti.

‘AMAÇLARI KARDEŞİ KARDEŞE KIRDIRTMAK’ “Rejimin Hama cephesinde Ebu Tevfik isimli bir albay, aynı cepheden bir yüzbaşı ile yaptığı whatsapp görüşmesinde oldukça çarpıcı itiraflarda bulunuyor. ‘Kara operasyonu yapılması durumunda başarısız oluruz’ diyen Esed subayı Dera ve Guta’dan getirilenlerin ön hatlarda yem olarak kullanılmasını teklif ediyor. Bu planın arka planında Esed’in kardeşi kardeşe kırdırma hevesinin yattığını herkes görmeli. Zira Dera ve Guta’dan onbinlerce insan İdlib’e geldi. Esed orada kalanları da İdlib’e zorla getirdi ve bu insanların bir çoğu akraba. Suriye Baas’ı 1969’dan bu yana aynı taktiği uyguluyor, o da kendi varlığını koruma amacıyla kardeşi kardeşe kırdırmak.”

‘ŞAM’DA KELLELER ALINACAK’ “Lazkiye’de yakalanan katliam sanığının talimatı Suriye İstihbaratı’ndan aldığını itiraf etmesi İdlib sürecini yakından etkiler, etkiliyor. Beşşar Esed rejimi, MİT operasyonu ile suçüstü yakalandı. Türkiye’nin İdlib konusunda yürüttüğü mekik diplomasisi ve uluslararası toplumun bu çabaya verdiği desteğe paralel olarak Reyhanlı katliamı sanığının Lazkiye’den alınarak Türkiye’ye getirilmesi Şam’ı zor duruma soktu. Bu başarılı operasyon sebebiyle Şam’da bazı kelleler alınacak ve Türkiye’nin bu darbesi ciddi bir iz bırakacak. Bir diğer yandan ise Türkiye’nin tezleri Esed’in kiralık katili tarafından da doğrulanmış oldu.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika