Dolar : Alış : 32.1452 / Satış : 32.2031
Euro : Alış : 34.8089 / Satış : 34.8717
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3263 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sydney’de halk 40 metreyi bulan dalgalardan büyük panik yaşıyor

06 Haziran 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Sydney’de halk 40 metreyi bulan dalgalardan büyük panik yaşıyor
Sydney’de halk 40 metreyi bulan dalgalardan büyük panik yaşıyor

1-640x360

Avustralya’nın Sydney kentinde sahil şeridinde evleri olanlar büyük bir korku yaşıyor. Pazar günü boyu 40 metreyi bulan dalgalardan sonra yaşanacak gelgit halkı tedirgin ediyor.Hafta sonu meydana gelen gelgit sırasında dev dalgaların korku saldığı Avustralya‘nın Sydneykentinde sahil şeridinde oturanlar, bu akşam meydana gelecek olası bir büyük gelgit korkusuyla daha da paniklemiş durumda.Meteorologlara göre, Sydney’de bugün olması beklenen ikinci büyük gelgitin etkisi saat 18.00-00.00 arasında gerçekleşecek.

1458415143853

Devasa dalgaların, en çok Sydney’in doğu sahili tarafındaki kayalık tepelerde oturan insanları etkileyebileceği bildirildi. Avustralya meteoroloji kanalı Weatherzone’dan Dick Whittaker’ın bildirdiğine göre, hafta sonu yaklaşık 12 metreye kadar yükselen dalgaların boyu, bugün itibarıyla 7 metreye kadar indi. Fakat bu boyutlar bile kıyı şeridinde pek çok hasar oluşmasına yetebilecek nitelikte.

1458074269125

Uzmanlara göre, bugün kıyıya vurması beklenen dev dalgalar; sel baskını ve kumsalda meydana gelecek bir erozyona sebebiyet verebilir. Fotoğrafta görülen yıkık bina da felaketten nasibini alan sahil kulüplerinden biri. Pazar günü boyları 40 metreye ulaşan dev dalgalarla sarsılan Sydney’in doğusundaki Vacluse köyünün sahil şeridi, fotoğrafçı Adriano Leite ve korkusuz sörfçüler tarafından anbean görüntülendi.Pek çok Avustralyalı facianın ardından büyük ölçüde zarar gören evlerinden arta kalanları toplarken, büyük dalga sörfçüsü Evan Faulks, Red Bull Cape Fear sörf yarışı için dalgalarla boğuştu.Kıyı şeridindeki onlarca ev hafta sonu meydana gelen gelgitin etkisiyle büyük hasar gördü. Sahilde evi olan bir kadın, okyanusun dev dalgalarıyla yerinden sökülüp giden lüks havuzunun ardından öylece bakakaldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika