Dolar : Alış : 32.2313 / Satış : 32.2894
Euro : Alış : 34.8106 / Satış : 34.8734
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3265 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesine İlişkin Kararda değişiklik yapıldı

15 Temmuz 2020 - kez okunmuş
Ana Sayfa » ÇEVRE»Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesine İlişkin Kararda değişiklik yapıldı
Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesine İlişkin Kararda değişiklik yapıldı

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesine İlişkin Kararda Cumhurbaşkanlığı Kararı ile değişiklik yapıldı. Projeler için 60 günlük ek süre verildi.

11 Temmuz 2020 tarihli Resmî Gazete’de yayınlanan düzenleme ile ilgili karar ile 22 Şubat 2016 tarihli ve 2016/8541 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesine İlişkin Karara eklenen geçici madde ile hibe sözleşmesi imzalamış fakat işyeri açma ve çalışma ruhsatı ile yapı kullanma izin belgesini alamayan projelere 60 günlük ek süre verildi.

Karara eklenen madde şu şekilde;

“GEÇİCİ MADDE 2- (1) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibarıyla bu Karar hükümlerine göre hibe sözleşmesi imzalamış, ancak Bakanlıkça verilen ek sürelere rağmen yatırımlarına ilişkin işyeri açma ve çalışma ruhsatı ile yapı kullanma izin belgesini alamayan yatırımcılar, bu maddenin yayımını izleyen 60 gün içerisinde eksik belgelerini tamamlamaları halinde projelerini süresi içerisinde tamamlamış sayılır ve bu projeler için fesih işlemi uygulanmaz.

(2) Birinci fıkra hükümlerine göre tamamlanan yatırımlar için yatırım projelerinin son tamamlanma tarihi olarak belirlenen gün itibarıyla düzenlenecek hakediş karşılığı hibe ödemeleri yapılır.”

İlgili düzenleme kapsamında tarımsal faaliyetlere yönelik yenilenebilir enerji yatırımlarına da hibe desteği sağlanıyor.

KAYNAK : https://yesilekonomi.com/tarima-dayali-yatirimlarin-desteklenmesine-iliskin-kararda-degisiklik-yapildi/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=denizcilik_atiklari_uygulamasi_genelgesi_yayinlandi_guenluek_buelten&utm_term=2020-07-15

HABER : BÜLENT ÖZGEN

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika