Dolar : Alış : 8.2867 / Satış : 8.3016
Euro : Alış : 10.0727 / Satış : 10.0909
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa28°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2805 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tarla Günleri’ Bursa’da başlıyor

23 Eylül 2018 - 594 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Tarla Günleri’ Bursa’da başlıyor
Tarla Günleri’ Bursa’da başlıyor

Türkiye’nin ilk uygulamalı açık hava tarım fuarı olarak bilinen ‘Tarla Günleri’, Massey Ferguson ve GSCR Global Makine sponsorluğunda, 25 Eylül Salı günü Karacabey-Bursa yolu üzeri, Bakırköy girişi / Kabalık mevkiinde gerçekleştirilecek. 58-400 BG arası traktör ve ekipmanların test edileceği, konusunda lider marka ve şirket uzmanlarının çiftçiler ile buluşacağı etkinlikte, en yeni trendler görücüye çıkacak.

 

'Tarla Günleri' Bursa'da başlıyor

Türkiye’nin ilk uygulamalı açık hava tarım fuarı olarak bilinen ‘Tarla Günleri’, Massey Ferguson ve GSCR Global Makine sponsorluğunda 25 Eylül Salı günü gerçekleştirilecek.

Türkiye çapında geleneksel hale gelen Tarla Günleri’nde 58-400 BG arası traktör ve ekipmanlar test edileceği gibi konusunda lider marka ve şirket uzmanları da çiftçiler ile buluşarak, Türkiye’de tarımın geldiği son noktayı ele alacak.

Karacabey-Bursa yolu üzeri, Bakırköy girişi / Kabalık mevkiinde gerçekleştirilecek olan buluşmada; Türkiye’de ve dünyada sürekli gelişmekte olan akıllı tarım uygulamaları, insansız traktör ve akıllı sensör teknolojileri, drone ile tarla tespiti gibi en son yöntemler uygulamalı olarak ziyaretçilere gösterilecek.

Etkinlikte ayrıca, tarımın gelişimi ve büyümesi için çalışan tohum, gübre, bitki besleme/koruma ve tarımsal mekanizasyon ile traktör firmalarının en yeni ürünleri ve teknolojileri de görücüye çıkacak.

Kullanıcı dostu ve verimli ürünler sergilenecek

Alanında Türkiye’ye rol model olan etkinlikle ilgili bilgiler veren GSCR Global Makine Yönetim Kurulu Başkanı Adem Rondu, Tarım Günleri’nin Türk tarım sektörünün gelişimi için çok önemli bir yeri bulunduğunu ifade ederek, Türkiye’nin ‘tarım merkezi’ haline gelmesi noktasında, bu tip etkinliklerin artarak devam etmesi gerektiğine değindi.

Etkinlik boyunca, çiftçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak ve işletme maliyetlerini asgari düzeyde tutacak, geniş yelpazeye sahip ürün ve ekipmanların sergileneceğini aktaran Rondu, etkinliğe tüm çiftçileri ve vatandaşları davet etti.

 

KAYNAK  : http://www.bursadabugun.com/haber/tarla-gunleri-bursa-da-basliyor-1012355.html
BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika