Dolar : Alış : 17.9319 / Satış : 17.9642
Euro : Alış : 18.3329 / Satış : 18.3659
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3044 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TED İzmir Koleji İklim İçin Küresel Okul Grevine 100 Öğrencisiyle Destek Oldu

17 Mart 2019 - 649 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»TED İzmir Koleji İklim İçin Küresel Okul Grevine 100 Öğrencisiyle Destek Oldu
TED İzmir Koleji İklim İçin Küresel Okul Grevine 100 Öğrencisiyle Destek Oldu

TED İzmir Koleji, iklim değişikliği sorununa dikkat çekmek amacıyla dünya çapında bir süredir gençlerin öncülüğünde hazırlığı yapılan ‘İklim için okul grevi’ farkındalık hareketine destek verdi. 15 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen okul greviyle tüm dünyayı iklim sorunu konusunda önlem almaya çağıran küresel etkinliğe TED İzmir Koleji, 100 öğrencisiyle katıldı. 

TED İzmir Koleji ve Deniz Ticaret Odası İşbirliği ile açılan “TED Denizcilik Kulübü” öğrencileri, Urla sokaklarında hazırladıkları pankartlar eşliğinde, ‘Dünya bizim Evimiz, Evimiz Yanıyor’ sloganları ile yürüdü. Urla halkının ve öğrenci velilerinin yoğun desteğiyle gerçekleşen yürüyüşe TED İzmir Koleji Bando Takımı da katıldı.

123 ülkede gerçekleştirildi

16 yaşındaki İsveçli öğrenci Greta Thunberg’in geçen yıl Ağustos ayında iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla İsveç Parlamentosu önünde tek başına gerçekleştirdiği eylem tüm dünyaya örnek oldu. Z kuşağının öncülük ettiği ‘İklim Değişikliğiyle Mücadele İçin Küresel Okul Grevi’ 15 Mart Cuma günü 123 ülkede 2052 farklı yerde yapıldı. 

İklim hareketine Türkiye de katıldı. TED İzmir Koleji öğrencilerinin yanı sıra İstanbul, Muğla ve Antalya’daki öğrenciler de küresel okul grevine destek olarak iklim konusunda sınıfta kalan dünyaya mesajlarını ulaştırdı.

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika