Dolar : Alış : 32.4579 / Satış : 32.5164
Euro : Alış : 34.7319 / Satış : 34.7944
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3265 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Teröristlerin üstünden 2 kaleşnikof, 8 RPG-7 fişeği, 8 el bombası çıktı

06 Ocak 2017 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Teröristlerin üstünden 2 kaleşnikof, 8 RPG-7 fişeği, 8 el bombası çıktı
Teröristlerin üstünden 2 kaleşnikof, 8 RPG-7 fişeği, 8 el bombası çıktı

İzmir adliyesini kana bulayan teröristlerin üstünden 2 kaleşnikof, 8 RPG-7 fişeği, 8 el bombası çıktı. Teröristlerin silahlarındaki şarjörleri Reina saldırganı gibi ters bantladıkları görüldü. İzmir’de adliyeye yönelik alçak terör saldırısında oklar terör örgütü PKK’yı işaret ediyor. Öldürülen teröristlerin üstünden çıkan iki kaleşnikof tüfek,8 adet RPG-7 fişeği, 8 adet el bombası kanlı planı ortaya koydu.

Çatışmada öldürülen teröristin kullandığı kaleşnikof silahındaki şajörlerin ters bantlandığı görüldü. Şarjör değiştirirken vakit kaybetmemek için kullanılan bu yöntemi Reina katliamını gerçekleştiren DEAŞ’lı terörist de uyguladığı belirlenmişti.

İzmir’deki alçak saldırıyla ilgili soruları cevaplayan Başbakan yardımcısı Veysi Kaynak, “Çok büyük bir kıyımın hedeflendiği anlaşılıyor. Bugünkü hadise gösterdi ki polisimiz bu hususta tedbirli. Çok yakında göreceğiz. Bunların tamamının birer birer sonunu geldiğini göreceğiz” dedi.

Saldırının ardında PKK’nın bulunduğunu belirten İzmir Valisi Erol Ayyıldız, saldırının gerçekleştiği İzmir adliyesinde saldırganların üzerinden çıkan mühimmatı açıkladı. Ayyıldız’ın verdiği bilgiye göre teröristlerinden iki kaleşnikof tüfek, ayrıca 8 adet RPG-7 fişeği, 8 adet el bombası bulundu. Adliye kapısındaki saldırı mesai saati bitimine doğru yaşandı. Teröristlerin bomba yüklü aracı patlattıktan sonra oluşacak kargaşa sırasında adliyede büyük bir katliam düzenlemeyi planladıkları değerlendiriliyor. Polisin teröristleri fark etmesi alçak planın önüne geçti. Hain saldırıda bir polis memuru ile bir adliye çalışanı şehit oldu. 2 terörist öldürüldü.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika