Dolar : Alış : 32.2313 / Satış : 32.2894
Euro : Alış : 34.8106 / Satış : 34.8734
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3265 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tiryakilerini üzecek haber çay ve kahve o kadar masum bir içecekler değil !

25 Nisan 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Tiryakilerini üzecek haber çay ve kahve o kadar masum bir içecekler değil !
Tiryakilerini üzecek haber çay ve kahve o kadar masum bir içecekler değil !

akilli-cay-bardagi

cafe_sante

Konuyla ilgili Uzmanların görüşleri .. Detaylar haberimizde… Sofralarımızın başköşesinde yer alan çay, sanılanın aksine o kadar da masum değil. “Çay, kafeinli ve diğer içecekler su gereksiniminizi karşılamaz.

c3a7ay-tepsisi

Bu içecekler idrar söktürücüdür, vücutta su kaybına neden olurlar” Beyinde yüzde 85 oranında su bulunduğunu anımsatan Diyetisyenler “Kanda yüzde 83, kaslarda ise yüzde 75 oranında su bulunur. Su, insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğedir. İnsan yemek yemeden haftalarca yaşayabilir, fakat susuz ancak birkaç gün yaşayabilir” dedi.

gune-bir-bardak-su-ile-baslamak_671518

Suyun, vücudun olmazsa olmazı olduğunu söyleyen uzmanlar “Suyun faydaları ise saymakla bitmez. Böbrek taşı oluşumunu engellemesinin yanı sıra kolon kanserine yakalanma riskini de yüzde 45 azaltır.

suyun-zayiflama-etkileri

Cildi güzelleştirir, vücut ısısını ayarlar, vücutta biriken zararlı maddeleri dışarıya atılmasını sağlar, hücrelere besin ve oksijen taşır, eklemlere destek sağlar, kabızlığı engeller, bazı toksinleri atarak böbrek ve karaciğerdeki yükü azaltır, vitaminler, mineraller ve diğer besinlerin çözülmesine yardımcı olur” Su ihtiyacı giderilmediğinde vücuttaki tuz oranının arttığını söyleyen uzmanlar “Sağlıklı bir vücutta aşırı su ihtiyacı olduğunda ve bu durum giderilmediğinde, kandaki sıvı miktarının azalması sebebiyle bazı hormonlar harekete geçerek durumu beyne iletir.

Su-icmenizi-saglayacak-oneriler-ne-gundem

Susuzluğumuzu gidermediğimizde ise dilimiz ve boğazımız kuruyarak bademciklerimizde hafif şişme meydana gelir. Ayrıca vücudumuzdaki tuz oranı yükselerek ve antidiüretik hormonu salgılanır.

106580127-thinkstock-su-mkl

Böbrekler tarafından kontrol edilen bu hormon, suyu vücutta tutar” “Vücudumuzda kaybedilen suyun her gün yerine konması yaşam için çok büyük önem taşımaktadır” “Su içmek için asla susamayı beklemeyin.

702ee5fe_122_EVIM_103a3

Ortalama her saat için 1 bardak su içilmesine dikkat edin. Gün boyunca terleme, nefes verme, idrar yapma nedeniyle yaklaşık 10 bardak su kaybedilir bu nedenle günde en az 8 bardaktan fazla su içmek gerekir. Günlük normal faaliyetimiz yüzünden kaybettiğimiz suyu böylece geri almış oluruz. Eğer vücut egzersizleri yapıyorsanız ya da herhangi bir spor dalında faaliyet gösteriyorsanız, her gün daha fazla su içmelisiniz. Çay, kafeinli ve diğer içecekler su gereksiniminizi karşılamaz. Bu içecekler idrar söktürücüdür, vücutta su kaybına neden olurlar”

fe3ede45b51f00c4fe78ef928e75dd8d 1074_pt1_158

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika