Dolar : Alış : 32.4626 / Satış : 32.5211
Euro : Alış : 34.5266 / Satış : 34.5888
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3251 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vücudunuza Masaj İle Ödül Verin

31 Aralık 2016 - kez okunmuş
Ana Sayfa » Magazin»Vücudunuza Masaj İle Ödül Verin
Vücudunuza Masaj İle Ödül Verin

Yaptığım turda geminin SPA’sında tanıştığım bu masaj vücuttaki stresi, gerilimi ve kirli maddeleri kurutup yok ediyor; zihne, bedene ve ruha denge getiriyor. Neredeyse her gün bir arkadaşımızdan yeni bir masaj ya da şifa tekniği duymaya, hangisine inanıp kendimizi hangimize teslim edeceğimizi bilememeye başladık. Bir yandan tüm gün ofiste oturmak vücudumuzu zorluyor, bir yandan iş yerinde ya da özel hayatımızda yaşadığımız stres omuzlarımıza, sırtımıza, boynumuza çöküyor. İhtiyacımıza göre iyi bir masaj bulmak ve kendimizi bir uzmanın ellerine bırakmak istiyoruz ama bu işi yapan o kadar çok yer ve kişi var ki kime gideceğimizi bilemiyoruz.

Çıktığım bir haftalık gemi turunda SPA olduğunu duyduğumda önce misafirlerin gönlünü hoş tutacak basit birkaç masaj yaptıkları düşündüm. İçeri girdiğimde gördüğüm sonsuz huzurlu ortam, burnuma gelen egzotik çiçek kokuları ve mekanın sessiz huzurunu benimsemiş, Doğu’nun ağır akan zamanı içinde ağır fakat kendinden emin hareket eden çalışanlar yanıldığımı söyler gibiydi.

Sessizliği bozmak istemedim ve masajların detaylı açıklamalarının bulunduğu menüyü incelemeye başladım. Gözüme ilk çarpan masaj Himalaya Tuz Taşı Masajı oldu. Bu masaj vücudun elektromanyetik alanını ve merkezi sinir sistemini dengeleyen, sıcak tuz kristalleri kullanarak yapılan bir iyileştirme tekniği. Himalaya Dağları’nın altındaki büyülü antik denizden gelen tuz; vücuttaki stresi, gerilimi ve kirli maddeleri kurutup yok ediyor; zihne, bedene ve ruha denge getiriyor. Ben bunları okurken güzel yüzlü Asyalı bir kadın yanıma geldi ve ne istediğimi söylediğimde hiç konuşmadan gözlerimin içine bakıp gülümsedi, doğru şeyi seçtiğimi söyler gibiydi. Uzman eller beni antik ritüellerine doğru götürdü.

Bir kalıp sabun büyüklüğündeki sıcak tuz taşları vücuduma değdiği anda yarattığı değişikliği fark ettim. Taşlar bazalt gibi pürüzsüzdü ve cildimin tuzdaki mineralleri emdiğini hissedebiliyordum. Taşların sıcaklığı hiç değişmedi, verdikleri sıcak kışın çok üşüyüp ayaklarınıza, karnınıza koyduğunuz bir sıcak su torbası kadar rahatlatıcıydı. Masajım bitip kendimi taşların şifasıyla beslenmiş ve hafiflemiş hissederken MSC Aurea SPA’nın başındaki uzman bana taşın antimikrobik özelliğini, içerdiği 84 faydalı minerali ve diğer faydalarını anlatmaya başladı.

Taş önce özel bir kutuda ısınıyor, ısındıkça içindeki negatif iyonlar çıkıp vücuda bir rahatlama hissi vermeye başlıyor. Tuzun ısısı, sıkışmış bağ dokuların derinine inerek kasları ve eklemleri gevşetiyor, cildi nemlendirerek yüzeydeki katmanlarını şişiriyor ve yenileyerek parlatıyor. Taşlar uykusuzluk, tansiyon ve stresin azalmasına yardımcı olurken çakraları ve vücudun elektromanyetik alanını da dengeliyor, enerjiyi temizliyor.

Gemiden ayrılmadan bu mistik ve huzurlu ortama mutlaka bir daha gelip başka masajlar da denemek istediğim için diğerlerine de göz attım. Aurea SPA’da 14-15 farklı masaj yapılıyor. Bunlar genel olarak relaxing masaj denilen rahatlama masajları. Örneğin strese karşı Holistic masaj denilen bir masaj yapılıyor. Genellikle insanın omuz ve boyun bölgesine çöken stres, bu masajla dağıtılıyor.

Hamile misafirlere, daha hafif bir masaj olduğu için, Bali masajı uygulanıyor. Tüm masajlarda doğal yağlar kullanılıyor ve masaj uzunluklarını misafirler kendileri 45-55 ya da 85 dakika olacak şekilde seçebiliyor.Dünyanın SPA konusunda en iyi ülkelerinden gelen profesyonel çalışanlar sadece masaj değil aynı zamanda tedavi, bakım gibi konularda da oldukça iyiler.

Gemi turlarından birine katılarak kendinize, Himalaya Tuz Taşı Masajı’na giderek vücudunuza ve zihninize bir hediye verin. Kendinizi çok daha iyi ve huzurlu hissedecek, etkilerini hemen göreceksiniz. Cildiniz, vücudunuz ve zihniniz size bu tatil için teşekkür edecek.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika