Dolar : Alış : 8.2730 / Satış : 8.2879
Euro : Alış : 9.9879 / Satış : 10.0059
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa23°CAçık

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 2803 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yeni Yakıt Kurallarıyla Gemi Sahipleri LNG ile Çevreyi Korumaya Zorlanıyor !

24 Ağustos 2018 - 504 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»Yeni Yakıt Kurallarıyla Gemi Sahipleri LNG ile Çevreyi Korumaya Zorlanıyor !
Yeni Yakıt Kurallarıyla Gemi Sahipleri LNG ile Çevreyi Korumaya Zorlanıyor  !

Deniz yakıtındaki zorlu yeni kurallar, gemi sahiplerini sıvılaştırılmış doğalgazı daha temiz bir alternatif olarak keşfetmeleri için zorluyor. 2020 yılından itibaren, Uluslararası Denizcilik Örgütü, kükürt emisyonlarını temizlemek için donanımlı olmadıkları sürece, şu an %3,5 ile karşılaştırıldığında %0,5’in üzerinde kükürt içeren yakıtların kullanılmasına yasak getirecek.

 

 

Bu kural IMO’nun üye devletleri tarafından kesilen cezalarla uygulanacak. Sanayi tahminleri çerçevesinde LNG’yi ağır akaryakıt veya hafif deniz gazı yerine kullanmak, nitrojen oksitlerin ve sülfür oksitlerin kirletici emisyonlarını %90 ila 95 oranında düşürebilir. İsviçre Bankası UBS analistleri, önümüzdeki beş yıl içinde yeşil nakliye pazarının en az 250 milyar dolar değerinde olabileceğini öngörmektedir.

Bu piyasayı hızlandırmaya yönelik Cebelitarık’ın İngiliz bölgesi, beraberindeki depolama tanklarıyla kargo gemilerinin yakıt ikmali için kullanabilecekleri LNG yakıtlı bir enerji santralinin başlatılmasına yönelik çalışmalar yürütmektedir.

 

KAYNAK : https://www.enerjigazetesi.ist/yeni-yakit-kurallariyla-gemi-sahipleri-lng-ile-cevreyi-korumaya-zorlaniyor/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+enerjigazetesi+%28Enerji+Gazetesi+-+G%C3%BCncel+Haber+B%C3%BClteni%29

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika