Dolar : Alış : 17.1818 / Satış : 17.2128
Euro : Alış : 17.5783 / Satış : 17.6100
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3031 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TKFD Başkanı Güllü Küçükçekmece’deki Vahşete Tepkili

24 Nisan 2019 - 607 kez okunmuş
Ana Sayfa » Haberler»TKFD Başkanı Güllü Küçükçekmece’deki Vahşete Tepkili
TKFD Başkanı Güllü Küçükçekmece’deki Vahşete Tepkili

Küçükçekmece’de 5 yaşındaki çocuğa tecavüz TKFD Başkanı’nı da isyan ettirdi. Canan Güllü,”şimdi sokağa dökülür bağırırız sonra unutulur gider” dedi.

TKFD Başkanı Canan Güllü Türkiye Gündemi’nin sorusu üzerine “Haber bekliyoruz biz de. Magdur çocuğun hayatı tehlikesi var. Bilerek yapılmış organize edilmiş bir olay bu.Insaatta çalışan işçilerin öğlen tatilinde yemeğe gitmesini ve annenin evden ayrılmasını fırsat bilerek parayla kandırarak istismarda bulunuyorlar” dedi

Canan Güllü, taciz ve tecavüz olarlarına ilşkin görüşünü de şöyle aktardı:

“Hep aynı dunde boyleydi bugun de.Metropolden koylere yayilan bir cezasizliga guvenme hali yansimasi bunlar . Bizler istismarın artmasında her zaman söylediğimiz gibi yasaların uygulanmamasından kaynaklandigini dile getiriyoruz. Cunku önlemeyi konuşmuyoruz.Önleyici tedbirler almıyor ve önleyici tedbirlerden olan yasaları uygulamıyoruz.

Daha geçen yıl Adana da 3 yaşındaki çocuğa yapılan istismar ile sokaklara çıkmıştık.Ne oldu o olaydan sonra kaç çocuk istismarcısı rızası vardı ya da adlı tıp raporuna göre bile serbest kalmadı mı ?Daha geçen hafta bir ilimizde 4. Sınıfta okuyan 25 öğrenciye sınıfta uzun süreli istismar nedeniyle tutuklanan ve davaları birlestirilmeden devam eden duruşmada tahliye kararı veren hakimin kararından canı yanan ailelerle konuştuk biz.

Yargiya güvenin dedik ama nasıl güvenelim sorusuna cevap veremedik.Simdi siz sokakta oynayan çocuğun faili tahrik ettiğinden bahsedemezsiniz ama siz dışarıda oynayan çocuğa bu istismarı yaparken alacağı cezanın varlığını hissettireceksiniz.

Adalet bakanlığına sesleniyoruz biz kaç zamandır bu ülkede bir yargı ve hukuka güvensizlik bas gosteriyor son yillarda.Bunun sebebi aslında elimizde var olan ve hukukun üstünlüğüne inanarak sorunları çözeceğine inandığımız yasalarimiz

O CEZALAR UYGULANSIN

O cezalar uygulasın masada oturan hakimler savcılar tarafından Şimdi sokağa dökülerek hadım ve idam isteyen nidaları konuşuruz bir sure sonra yine susar unutur gideriz ta ki yeni bir vakaya kadar. Kurtulus savasi sonrasi kurulan Cumhuriyetin ilk islerinden biri 23 Nisan çocuk bayramıdir.

Cocuklarin yetimliğine sahipsizligine karşı onları kucaklayan ve güven veren Ataturk un emaneti bayramda 4 yaşındaki bir çocuk istismara uğramışsa bir diğeri Alman vatandaşı olmayı hayal etmişse bence siyasiler de biraz dsunmeli.

Nerede eksik yapıyoruz diye Ama biz zaten eksikliğin nereden kaynaklandığını da söylüyoruz.Egitim de bilimsellikten uzak eğitim liyakatten uzak öğretmen atamaları ve uygulanmayan yasalar .Hepsinin temelinde de Toplumsal cinsiyet eşitsizliği konusunda keyfiyete saptanan uygulamalar.

Ensest oranını söylediğimizde oranı beğenmeyenler sorduğumuz soruyu şimdi de daha kaç çocuk istismara uğramalı ki yargılama süreci uzamadan karara ulaşılması ve önleme adına toplumsal birlikteligi sağlamayı ne zaman başaracağız.

Ve bizler çocuklarımızın sokaklarında güvenle oynayacağı bir ülkeyi yaratmak zorundayiz.Bunun için mücadele ediyor ve edecegiz Unutmayın dün 5 yaşında evinin önünde sokağında oynayan çocuk istismara uğradı.

KAYNAK  : http://www.turkiyegundemi.com/haber/tkfd-baskani-gullu-kucukcekmecedeki-vahsete-tepkili/56866?fbclid=IwAR1XJ7qf5iy8YCSUD3RLT16M4JRdR7gsJ1ypDt6suZI87dyGJN8N2wlO4l4

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika