Dolar : Alış : 19.0165 / Satış : 19.0508
Euro : Alış : 20.5019 / Satış : 20.5388
HAVA DURUMU
hava durumu

bursa

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 19 Kategoride 3145 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Zirve’de kızak şenlikleri

21 Ocak 2019 - 1.141 kez okunmuş
Ana Sayfa » Fuar ve Etkinlikler»Zirve’de kızak şenlikleri
Zirve’de kızak  şenlikleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Uludağ Kış Şenliği, 20 binin üzerinde vatandaşı zirvede buluşturdu.Kanton kızak tasarım yarışması, plastik kızak etkinlikleri ve iglo yapımı etkinlikleriyle 7’den 70’e tüm katılımcılar gönüllerince bir hafta sonu geçirmenin keyfini yaşadı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 27026_MTVjNDQ2Nz_5.jpg

Bursa’nın gelecek vizyonunu turizm olarak belirleyen ve budoğrultuda kentin sahip olduğu tüm doğal güzellikleri öne çıkaracakorganizasyonlara önem veren Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen UludağKış Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Besaş ve Burulaş’ın katkılarıyla buyıl üçüncüsü düzenlenen şenlik, 2. Gelişim Bölgesi’ndeki teleferik istasyonununyanındaki alanda yapıldı. Plastik kızak etkinliğine katılan vatandaşlardondurucu soğuğa aldırmadan pistte defalarca kızakla kaymanın keyfini çıkardı.Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Uludağ’daki şenlik heyecanına ortak oldu.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 27026_MTVjNDQ2Nm_6.jpg

Aktaş’ın kızak keyfi Sabah saatlerinde Teferrüç İstasyonuna gelen Başkan Aktaş,vatandaşlarla birlikte sıraya girip, Uludağ’a çıkabilmek için bekledi. Şenlik alanında vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Aktaş, plastik kızağa binerek, kaymanın keyfini çıkardı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 27026_MTVjNDQ2Nm_6.jpg

Şenliğin en renkli aktivitesi olan karton kızak yarışmasını da izleyen Başkan Aktaş, kartondan yaptıkları kızaklarla pistin başına gelen yarışmacılara hem moral verdi hem de yarışların startını verdi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı IMG_0699.jpg

Kendi tasarladıkları karton kızaklarla yarışa katılan 23 kişininkazananı ise Kaan Balta oldu. Yarışmanın birincisi Başkan Aktaş tarafından tam altınla ödüllendirilirken, ikinci olan Ceyda Çavdar yarım altın, üçüncü olan Aylin Yaşer de çeyrek altın kazandı. Dağcılık Federasyonuna bağlı 18 kulübün de katıldığı şenlikte 11 adet iglo yapıldı. Kardan evleri dikkatle inceleyen Başkan Aktaş, bir iglonun içine gidip, dağcılarla sohbet etti.

Türkiye’nin sembolü Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Uludağ’ın, sadece Bursa’nın değil, Türkiye’nin en önemli sembollerinden biri olduğunu hatırlattı.Uludağ’ın florası, faunası, buzul gölleri gibi kendine has özellikleriyle öne çıkan bir değer olduğunu ifade eden Başkan Aktaş, “Uludağ her ne kadar kış turizminde öne çıksa da bizim öncelikli hedeflerimiz arasında Uludağ’ın 4 mevsim cazibe merkezi olması konusu var.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı IMG_0723.jpg

Biz Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın tüm güzelliklerinin bu şehirde yaşayan herkes tarafından hissedilmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu konuda önemli gelişmeler de oluyor. Büyükşehir Belediyesi olarak, Kültür Ve Turizm Bakanlığı’mız ile koordineli bir şekilde, Bursa’nın turizm alanında gelişmesi için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde Kültür Ve Turizm Bakanımız sayın Mehmet Nuri Ersoy’un Bursa’mızı ziyaretlerinde de detaylıca konuşma fırsatımız oldu.Sayın bakanımızın talimatlarıyla Uludağ Alan Başkanlığı yönetim planlaması çalışmalarına başladık” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 27026_MTVjNDQ2Nz_4.jpg

Zirveye dev proje Uludağ Oteller 1. Gelişim Bölgesi Spor Tesisi Yaşam Alanı veKatlı Otopark Projesi’nin hazırlandığını hatırlatan Başkan Aktaş, 12 dönümlük bir alanda konuşlandırılacak tesisin 750 araçlık kapalı otoparka sahip olacağını böylelikle en önemli sorun olan parklanmaya da çözüm  üretileceğini kaydetti. Tesiste buz pateni pisti, tırmanma duvarı, geleneksel okçuluk alanı, basketbol ve voleybol sahalarının da yer alacağını ifade eden Başkan Aktaş, “Ben inanıyorum bu tesis tamamlandığında Uludağ basketbol ve voleybol kulüplerimizin kamplarını yapmak isteyecekleri bir yer olacak” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 27026_MTVjNDQ2Nz_6.jpg

Amacımız güzellikleri hissettirmek Bursa’nın sahip olduğu değerleri, güzellikleri yerinde yapılan etkinliklerle vatandaşlara hissettirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Başkan Aktaş, “Kış şenliği de bu etkinliklerimizden biri. Amaç ailece güzel vakit geçirmek olduğu kadar, şehrimizin değerlerine farkındalık oluşturmak.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 27026_MTVjNDQ2Nz_2.jpg

Geleneksel kızak etkinlikleri, ödüllü karton kızak yarışması, eskimo evi yapımı gibi organizasyonlar büyük ilgi gördü. Ben şenliğimize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Karton kızak yarışmasına katılan tüm çocuklarımızı da kutluyorum. Gerçekten çok güzel tasarımlar yapmışlar. Ayrıca bu yıl Sağır ve Dilsizler Derneği üyelerinden 200’e yakın engelli vatandaşımızı da şenlikte ağırlamanın mutluluğunu yaşadık” diye konuştu.

                                                                                       Haber : Cem Bayram Seçen

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İlgili Terimler :
TemaFabrika